Microchip Technology DSC1123BE2-125.0000T
DSC1123BE2-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BE2-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BE2-125.0000T.pdf
Availability of DSC1123BE2-125.0000T
QUANTITY
DSC1123BE2-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BE2-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123BE2-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BE2-125.0000T
Related LinksDSC1123BE2, DSC1123BE2-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BE2-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1123BE2-125.0000T
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 15A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 16POS DBL END 2" datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 25A datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64VFBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf