Microchip Technology DSC1123BI1-100.0000T
DSC1123BI1-100.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BI1-100.0000T
Brief Description
OSC MEMS 100.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BI1-100.0000T.pdf
Availability of DSC1123BI1-100.0000T
QUANTITY
DSC1123BI1-100.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BI1-100.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123BI1-100.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BI1-100.0000T
Related LinksDSC1123BI1, DSC1123BI1-100.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BI1-100.0000T Details Description
Related parts for DSC1123BI1-100.0000T
IC TXRX RS485/422 5V ESD 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
SIDACTOR BI 6V 150A TO92 datasheet.pdf
REPLACEMENT DIGITAL OUTPUT MOD datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf