Microchip Technology DSC1123BI1-125.0000
DSC1123BI1-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BI1-125.0000
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BI1-125.0000.pdf
Availability of DSC1123BI1-125.0000
QUANTITY
DSC1123BI1-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BI1-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123BI1-125.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BI1-125.0000
Related LinksDSC1123BI, DSC1123BI1-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BI1-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1123BI1-125.0000
CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RF ANTENNA datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
2X4 MAG45 GIG POE S9VG52 W/ LED datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 427MA 1.1 OHM datasheet.pdf
VARISTOR 351V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ARS MICROWAVE RELAY 3GHZ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf