Microchip Technology DSC1123BI2-156.2500T
DSC1123BI2-156.2500T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BI2-156.2500T
Brief Description
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BI2-156.2500T.pdf
Availability of DSC1123BI2-156.2500T
QUANTITY
DSC1123BI2-156.2500T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BI2-156.2500T
Internal Part NumberEIS-DSC1123BI2-156.2500T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BI2-156.2500T
Related LinksDSC1123BI2, DSC1123BI2-156.2500T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BI2-156.2500T Details Description
Related parts for DSC1123BI2-156.2500T
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 50POS datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 633MHZ 165FBGA datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT YLW 0.56" CA datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE 1.6 - 4.8MM WHITE datasheet.pdf
LOM REMOVAL TOOL datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM 2LVL GN/AMB DIFF datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
4,7UF 50V 5X11MM 105C 2000H datasheet.pdf