Microchip Technology DSC1123CE1-156.2500T
DSC1123CE1-156.2500T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CE1-156.2500T
Brief Description
OSC MEMS 156.2500MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123CE1-156.2500T.pdf
Availability of DSC1123CE1-156.2500T
QUANTITY
DSC1123CE1-156.2500T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CE1-156.2500T
Internal Part NumberEIS-DSC1123CE1-156.2500T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CE1-156.2500T
Related LinksDSC1123CE1, DSC1123CE1-156.2500T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CE1-156.2500T Details Description
Related parts for DSC1123CE1-156.2500T
PC BOARD 4.5"X8.5" UNCLAD 0.1" datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
T-STRUT 1"X8.12" FOR CARD RACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 23POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 32QFN datasheet.pdf
CONN 3C 3#8 PIN RECP datasheet.pdf
4700UF 10V 16X36 105C RAD datasheet.pdf