Microchip Technology DSC1123CE1-200.0000T
DSC1123CE1-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CE1-200.0000T
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123CE1-200.0000T.pdf
Availability of DSC1123CE1-200.0000T
QUANTITY
DSC1123CE1-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CE1-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123CE1-200.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CE1-200.0000T
Related LinksDSC1123CE1, DSC1123CE1-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CE1-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1123CE1-200.0000T
IC REG LDO ADJ TO263-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.75GHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
MCU ARM 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 549K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2A SOT-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 65W datasheet.pdf