Microchip Technology DSC1123CI2-200.0000T
DSC1123CI2-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CI2-200.0000T
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123CI2-200.0000T.pdf
Availability of DSC1123CI2-200.0000T
QUANTITY
DSC1123CI2-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CI2-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123CI2-200.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CI2-200.0000T
Related LinksDSC1123CI2, DSC1123CI2-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CI2-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1123CI2-200.0000T
RES SMD 22.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE-PRO W/CHIP ANT datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
THERMAL GREASE 10CC TGREASE 1500 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf