Microchip Technology DSC1123CI2-250.0000T
DSC1123CI2-250.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CI2-250.0000T
Brief Description
OSC MEMS 250.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123CI2-250.0000T.pdf
Availability of DSC1123CI2-250.0000T
QUANTITY
DSC1123CI2-250.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CI2-250.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123CI2-250.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CI2-250.0000T
Related LinksDSC1123CI2, DSC1123CI2-250.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CI2-250.0000T Details Description
Related parts for DSC1123CI2-250.0000T
TRANSFORMER TELECOMM 600:525 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
PLIER/CUTTER INSUL 11PC IN POUCH datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RING CORE QUAD CHOKE 4.7MH SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf