Microchip Technology DSC1123DI2-200.0000T
DSC1123DI2-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DI2-200.0000T
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DI2-200.0000T.pdf
Availability of DSC1123DI2-200.0000T
QUANTITY
DSC1123DI2-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DI2-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123DI2-200.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DI2-200.0000T
Related LinksDSC1123DI2, DSC1123DI2-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DI2-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1123DI2-200.0000T
CONN RECEPT 68 POS VERT .050 PCB datasheet.pdf
JACK TEST HORZ LOW PRO BLUE SN datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL 8V SOT-363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 35V 2721 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 5A DO214AB datasheet.pdf
MSO PROBE FOR WS3000 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf