Microchip Technology DSC1123DI5-125.0000
DSC1123DI5-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DI5-125.0000
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DI5-125.0000.pdf
Availability of DSC1123DI5-125.0000
QUANTITY
DSC1123DI5-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DI5-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DI5-125.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DI5-125.0000
Related LinksDSC1123DI, DSC1123DI5-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DI5-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1123DI5-125.0000
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAGHYDR 2A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
PLATO DSLDER TIP 1.0/2.0 MM datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf