Microchip Technology DSC1123DL2-100.0000
DSC1123DL2-100.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DL2-100.0000
Brief Description
OSC MEMS 100.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DL2-100.0000.pdf
Availability of DSC1123DL2-100.0000
QUANTITY
DSC1123DL2-100.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DL2-100.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DL2-100.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DL2-100.0000
Related LinksDSC1123DL, DSC1123DL2-100.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DL2-100.0000 Details Description
Related parts for DSC1123DL2-100.0000
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
KIT WMLX-143 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 12POS TIN datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 118 I/O 160QFP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO THOUGH/T datasheet.pdf
2G DDR3L SDRAM 1.35V X16 800MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf