Microchip Technology DSC1123DL2-125.0000
DSC1123DL2-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DL2-125.0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123DL2-125.0000.pdf
Availability of DSC1123DL2-125.0000
QUANTITY
DSC1123DL2-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DL2-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DL2-125.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DL2-125.0000
Related LinksDSC1123DL, DSC1123DL2-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DL2-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1123DL2-125.0000
IDC CABLE - AKR10B/AE10M/APK10B datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 56 OHM 0404 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2413 datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150MA 2W datasheet.pdf
END PANEL ALUM BLUE 10/PACK datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT PINS datasheet.pdf