Microchip Technology DSC1123DL5-212.5000
DSC1123DL5-212.5000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123DL5-212.5000
Brief Description
OSC MEMS 212.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1123DL5-212.5000.pdf
Availability of DSC1123DL5-212.5000
QUANTITY
DSC1123DL5-212.5000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123DL5-212.5000
Internal Part NumberEIS-DSC1123DL5-212.5000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123DL5-212.5000
Related LinksDSC1123DL, DSC1123DL5-212.5000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123DL5-212.5000 Details Description
Related parts for DSC1123DL5-212.5000
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SIDACTOR 320V 400A SURGE TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 410MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V AA BUTTON NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 7A SOT89 datasheet.pdf
CONN R/A BKWAY HDR TIN 12POS datasheet.pdf