Microchip Technology DSC1124BI5-148.3516T
DSC1124BI5-148.3516T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1124BI5-148.3516T
Brief Description
OSC MEMS 148.3516MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1124BI5-148.3516T.pdf
Availability of DSC1124BI5-148.3516T
QUANTITY
DSC1124BI5-148.3516T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1124BI5-148.3516T
Internal Part NumberEIS-DSC1124BI5-148.3516T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1124
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.3516MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)42mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1124BI5-148.3516T
Related LinksDSC1124BI5, DSC1124BI5-148.3516T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1124BI5-148.3516T Details Description
Related parts for DSC1124BI5-148.3516T
IC Z8 GP MCU 8K OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:18 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
SENSOR FORCE SENSING RES 25LBS datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS 1.5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 104MA 33.8 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00075UF RADIAL datasheet.pdf