Panasonic Electronic Components DSC2002R0L
DSC2002R0L picture photo
Mfg. Part Number
DSC2002R0L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS NPN 50V 0.5A MINI3
Datasheet Download
DSC2002R0L.pdf
Availability of DSC2002R0L
QUANTITY
DSC2002R0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC2002R0L
Internal Part NumberEIS-DSC2002R0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic600mV @ 30mA, 300mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce120 @ 150mA, 10V
Power - Max200mW
Frequency - Transition160MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageMini3-G3-B-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC2002R0L
Related LinksDSC20, DSC2002R0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DSC2002R0L Details Description
Related parts for DSC2002R0L
MIC COND ANALOG OMNI -44DB datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T7 6.5" datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 200A 1206 datasheet.pdf
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf