Microchip Technology DSC2010FI2-A0001T
DSC2010FI2-A0001T picture photo
Mfg. Part Number
DSC2010FI2-A0001T
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT
Datasheet Download
DSC2010FI2-A0001T.pdf
Availability of DSC2010FI2-A0001T
QUANTITY
DSC2010FI2-A0001T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC2010FI2-A0001T
Internal Part NumberEIS-DSC2010FI2-A0001T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTop Marking Update 02/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesDSC2010
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 124MHz, 27MHz, 74.25MHz, 148.5MHz
Frequency - Output 2-
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case14-SMD, No Lead (QFN, LCC)
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)35mA
Current - Supply (Disable) (Max)23mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC2010FI2-A0001T
Related LinksDSC2010F, DSC2010FI2-A0001T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC2010FI2-A0001T Details Description
Related parts for DSC2010FI2-A0001T
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 2A 65 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf