Microchip Technology DSC2044FI2-F0012
DSC2044FI2-F0012 picture photo
Mfg. Part Number
DSC2044FI2-F0012
Datasheet Download
DSC2044FI2-F0012.pdf
Availability of DSC2044FI2-F0012
QUANTITY
DSC2044FI2-F0012 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC2044FI2-F0012
Internal Part NumberEIS-DSC2044FI2-F0012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTop Marking Update 02/Jul/2015
Standard Package110
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesDSC2044
Packaging*
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1100MHz, 125MHz
Frequency - Output 2100MHz, 125MHz
OutputHCSL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case*
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)60mA (Typ)
Current - Supply (Disable) (Max)23mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension*
Height*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC2044FI2-F0012
Related LinksDSC2044F, DSC2044FI2-F0012 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC2044FI2-F0012 Details Description
Related parts for DSC2044FI2-F0012
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-36V +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 10M OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO216 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.3W DO204AL datasheet.pdf