Microchip Technology DSC400-1111Q0019KI2T
DSC400-1111Q0019KI2T picture photo
Mfg. Part Number
DSC400-1111Q0019KI2T
Manufacturer
Product Category
Pin Configurable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT
Datasheet Download
DSC400-1111Q0019KI2T.pdf
Availability of DSC400-1111Q0019KI2T
QUANTITY
DSC400-1111Q0019KI2T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC400-1111Q0019KI2T
Internal Part NumberEIS-DSC400-1111Q0019KI2T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyPin Configurable Oscillators
SeriesDSC400
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 125MHz, 50MHz, 125MHz, 150MHz
Frequency - Output 2100MHz, 156.25MHz
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±25ppm
Current - Supply (Max)-
Current - Supply (Disable) (Max)44mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC400-1111Q0019KI2T
Related LinksDSC400-111, DSC400-1111Q0019KI2T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC400-1111Q0019KI2T Details Description
Related parts for DSC400-1111Q0019KI2T
IC REG LDO 2.9V 0.15A/0.3A 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.8KV 60A TO247AD datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4.7MH SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 850UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .562 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMA datasheet.pdf