Microchip Technology DSC400-1122Q0036KE1
DSC400-1122Q0036KE1 picture photo
Mfg. Part Number
DSC400-1122Q0036KE1
Datasheet Download
DSC400-1122Q0036KE1.pdf
Availability of DSC400-1122Q0036KE1
QUANTITY
DSC400-1122Q0036KE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC400-1122Q0036KE1
Internal Part NumberEIS-DSC400-1122Q0036KE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
SeriesDSC400
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1-
Frequency - Output 2-
OutputLVCMOS, LVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)-
Current - Supply (Disable) (Max)44mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC400-1122Q0036KE1
Related LinksDSC400-11, DSC400-1122Q0036KE1 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC400-1122Q0036KE1 Details Description
Related parts for DSC400-1122Q0036KE1
CONN SPRING 2POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SGE1510-2-0300A-300C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CRD GND STKNG SNP W/RSSTR 10' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CMOS, 240 MHz Triple 10-Bit High Speed Video DAC IC datasheet.pdf