Cornell Dubilier Electronics DSF100J334
DSF100J334 picture photo
Mfg. Part Number
DSF100J334
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
DSF100J334.pdf
Availability of DSF100J334
QUANTITY
DSF100J334 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSF100J334
Internal Part NumberEIS-DSF100J334
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.402" L x 0.189" W (10.20mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSF100J334
Related LinksDSF10, DSF100J334 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
DSF100J334 Details Description
Related parts for DSF100J334
DIP CABLE - CDP24G/AE24G/X datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 55A 480VAC datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 6V 50A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf