Cornell Dubilier Electronics DSF100J394
DSF100J394 picture photo
Mfg. Part Number
DSF100J394
Brief Description
CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
DSF100J394.pdf
Availability of DSF100J394
QUANTITY
DSF100J394 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSF100J394
Internal Part NumberEIS-DSF100J394
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.402" L x 0.217" W (10.20mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSF100J394
Related LinksDSF10, DSF100J394 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
DSF100J394 Details Description
Related parts for DSF100J394
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM datasheet.pdf
TIE PUSH MOUNT INTER NAT 6.1" datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
TRANS LDMOS 1GHZ SOT608A datasheet.pdf
CAP ARRAY 10PF 200V NP0 0612 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
MOD DIODE 1200V 320A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOD523 datasheet.pdf