Murata Electronics North America DSN6NC51H470Q93A
DSN6NC51H470Q93A picture photo
Mfg. Part Number
DSN6NC51H470Q93A
Brief Description
FILTER EMI 47PF RADIAL
Datasheet Download
DSN6NC51H470Q93A.pdf
Availability of DSN6NC51H470Q93A
QUANTITY
DSN6NC51H470Q93A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN6NC51H470Q93A
Internal Part NumberEIS-DSN6NC51H470Q93A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSN6NC51H470Q93A
Related LinksDSN6NC51, DSN6NC51H470Q93A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN6NC51H470Q93A Details Description
Related parts for DSN6NC51H470Q93A
RES 365 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUMINUM BLUE 3"L X 2.63"W datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 1.5A WOM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf