Microchip Technology DSPIC33FJ256MC710A-I/PT
DSPIC33FJ256MC710A-I/PT picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ256MC710A-I/PT
Datasheet Download
DSPIC33FJ256MC710A-I/PT.pdf
Availability of DSPIC33FJ256MC710A-I/PT
QUANTITY
DSPIC33FJ256MC710A-I/PT Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ256MC710A-I/PT
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ256MC710A-I/PT
Featured ProductPIC24FJ/33FJ MCUs & dsPIC® DSCs
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTray
RAM Size30K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 24x10b/12b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C