Panasonic Electronic Components ERB-RD0R75X
ERB-RD0R75X picture photo
Mfg. Part Number
ERB-RD0R75X
Brief Description
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0402
Datasheet Download
ERB-RD0R75X.pdf
Availability of ERB-RD0R75X
QUANTITY
ERB-RD0R75X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB-RD0R75X
Internal Part NumberEIS-ERB-RD0R75X
Current Rating750mA
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t-
ApprovalscUL, UL
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W x 0.015" H (1.00mm x 0.50mm x 0.39mm)
DC Cold Resistance0.19 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB-RD0R75X
Related LinksERB-R, ERB-RD0R75X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERB-RD0R75X Details Description
Related parts for ERB-RD0R75X
IC MCU 8BIT 3KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
FERR RND CABLE SNAP 7-8.5MM GRY datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/LATCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf