Microchip Technology DSPIC33FJ32MC104-H/TL
DSPIC33FJ32MC104-H/TL picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ32MC104-H/TL
Brief Description
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA
Datasheet Download
DSPIC33FJ32MC104-H/TL.pdf
Availability of DSPIC33FJ32MC104-H/TL
QUANTITY
DSPIC33FJ32MC104-H/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ32MC104-H/TL
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ32MC104-H/TL
Standard Package61
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
RAM Size1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 14x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Package / Case44-VFTLA Exposed Pad
Supplier Device Package44-VTLA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSPIC33FJ32MC104-H/TL
Related LinksDSPIC33FJ3, DSPIC33FJ32MC104-H/TL Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSPIC33FJ32MC104-H/TL Details Description
Related parts for DSPIC33FJ32MC104-H/TL
CIR BRKR 40A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT CV/CC HV 8SOIC datasheet.pdf
TOOL HEAD CRIMP 16AWG STRATO datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
RECT TWO PIECE COVER W/ ONE LED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf