Microchip Technology DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
DSPIC33FJ32MC104T-E/TL picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
Brief Description
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA
Datasheet Download
DSPIC33FJ32MC104T-E/TL.pdf
Availability of DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSPIC33FJ32MC104T-E/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTape & Reel (TR)
RAM Size1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 14x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case44-VFTLA Exposed Pad
Supplier Device Package44-VTLA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
Related LinksDSPIC33FJ32, DSPIC33FJ32MC104T-E/TL Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSPIC33FJ32MC104T-E/TL Details Description
Related parts for DSPIC33FJ32MC104T-E/TL
SWITCH LIMIT SPDT .1A LEVR LOCK datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM VIRTEX-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
LOWER PART INSTALLATION HOUSING datasheet.pdf
RES 392K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 15.35" GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf