Murata Electronics North America DSS306-351Y5S271M100
DSS306-351Y5S271M100 picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-351Y5S271M100
Datasheet Download
DSS306-351Y5S271M100.pdf
Availability of DSS306-351Y5S271M100
QUANTITY
DSS306-351Y5S271M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-351Y5S271M100
Internal Part NumberEIS-DSS306-351Y5S271M100
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-351Y5S271M100 today.
SeriesDSS306-351Y5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-351Y5S271M100
MURATA Product CategoryMURATA Components
DSS306-351Y5S271M100 Details Description
Related parts for DSS306-351Y5S271M100
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FACEPLATE BLANK WHITE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB SRAM 217FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.8V 10W datasheet.pdf