Murata Electronics North America DSS310-54Y5S470M100
DSS310-54Y5S470M100 picture photo
Mfg. Part Number
DSS310-54Y5S470M100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS310-54Y5S470M100.pdf
Availability of DSS310-54Y5S470M100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS310-54Y5S470M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS310-54Y5S470M100
Internal Part NumberEIS-DSS310-54Y5S470M100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS310-54Y5S470M100 today.
SeriesDSS310-54Y5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS310-54Y5S470M100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS310-54, DSS310-54Y5S470M100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS310-54Y5S470M100 Details Description
Related parts for DSS310-54Y5S470M100
HDI RECP ASSY 4 ROW 392 POS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES 0.536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
SPARE CONTROLLER datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf