Murata Electronics North America DSS310-55B222M100A
DSS310-55B222M100A picture photo
Mfg. Part Number
DSS310-55B222M100A
Datasheet Download
DSS310-55B222M100A.pdf
Availability of DSS310-55B222M100A
QUANTITY
DSS310-55B222M100A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS310-55B222M100A
Internal Part NumberEIS-DSS310-55B222M100A
Delivery TimeIn stock, ship DSS310-55B222M100A today.
SeriesDSS310-55B
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS310-55B222M100A
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS310-55, DSS310-55B222M100A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS310-55B222M100A Details Description
Related parts for DSS310-55B222M100A
RES SMD 0.056 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY MTRJ-DUP LC 625 1M datasheet.pdf
IC CURRENT SENSE 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED PMI PROMINENT 110VAC RED datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINATOR RAM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf