Murata Electronics North America DSS6NB32A221U21A
DSS6NB32A221U21A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A221U21A
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 220PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A221U21A.pdf
Availability of DSS6NB32A221U21A
QUANTITY
DSS6NB32A221U21A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A221U21A
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A221U21A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingTape & Box (TB)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 220pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A221U21A
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A221U21A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A221U21A Details Description
Related parts for DSS6NB32A221U21A
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
MOD PWR 10A MED FILTR 1PL QC PNL datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf