Murata Electronics North America DSS6NB32A271Q56B
DSS6NB32A271Q56B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A271Q56B
Brief Description
FILTER EMI 270PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A271Q56B.pdf
Availability of DSS6NB32A271Q56B
QUANTITY
DSS6NB32A271Q56B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A271Q56B
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A271Q56B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingBulk
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 270pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A271Q56B
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A271Q56B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A271Q56B Details Description
Related parts for DSS6NB32A271Q56B
SENSOR TEMPERATURE I2C 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC MPU RESET MONITOR 4.63V SOT23 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 90A datasheet.pdf
OSCILLATOR VCXO 1.2GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM8020 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf