Murata Electronics North America DSS6NB32A330T41B
DSS6NB32A330T41B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A330T41B
Brief Description
FILTER EMI 33PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A330T41B.pdf
Availability of DSS6NB32A330T41B
QUANTITY
DSS6NB32A330T41B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A330T41B
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A330T41B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingBulk
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 33pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A330T41B
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A330T41B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A330T41B Details Description
Related parts for DSS6NB32A330T41B
TRIMMER 200 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONV DC-DC 1W 5VIN 15VOUT SGL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 2A DPAK datasheet.pdf
RES 4.30K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC SMART CARD MIFARE 4K PLLMC datasheet.pdf
OSC MEMS 47.999MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf