Murata Electronics North America DSS6NB32A470T51B
DSS6NB32A470T51B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A470T51B
Brief Description
FILTER EMI 47PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A470T51B.pdf
Availability of DSS6NB32A470T51B
QUANTITY
DSS6NB32A470T51B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A470T51B
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A470T51B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingBulk
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 47pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A470T51B
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A470T51B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A470T51B Details Description
Related parts for DSS6NB32A470T51B
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 44-PLCC datasheet.pdf
FITTING END CAP ABS YELLOW 2X2" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf