Murata Electronics North America DSS6NB32A470U31A
DSS6NB32A470U31A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A470U31A
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 47PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A470U31A.pdf
Availability of DSS6NB32A470U31A
QUANTITY
DSS6NB32A470U31A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A470U31A
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A470U31A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingTape & Box (TB)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 47pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A470U31A
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A470U31A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A470U31A Details Description
Related parts for DSS6NB32A470U31A
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.6A 37 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C R/A UNSHLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LOAD DVR 12V DUAL SC74 datasheet.pdf