Murata Electronics North America DSS6NB32A471Q54B
DSS6NB32A471Q54B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A471Q54B
Brief Description
FILTER EMI 470PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A471Q54B.pdf
Availability of DSS6NB32A471Q54B
QUANTITY
DSS6NB32A471Q54B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A471Q54B
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A471Q54B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 470pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A471Q54B
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A471Q54B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A471Q54B Details Description
Related parts for DSS6NB32A471Q54B
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf