Murata Electronics North America DSS6NC52A101Q55B
DSS6NC52A101Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A101Q55B
Brief Description
FILTER EMI 100PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A101Q55B.pdf
Availability of DSS6NC52A101Q55B
QUANTITY
DSS6NC52A101Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A101Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A101Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A101Q55B
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A101Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A101Q55B Details Description
Related parts for DSS6NC52A101Q55B
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.18"L X 5.25"W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
L37-3 SHEET 100X100X2MM W/ADH datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf