Murata Electronics North America DSS6NC52A220Q55B
DSS6NC52A220Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A220Q55B
Brief Description
FILTER EMI 22PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A220Q55B.pdf
Availability of DSS6NC52A220Q55B
QUANTITY
DSS6NC52A220Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A220Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A220Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A220Q55B
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A220Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A220Q55B Details Description
Related parts for DSS6NC52A220Q55B
IDC CABLE - HKC40S/AE40M/X datasheet.pdf
LENS SETS ROUND COMMAND BLUE datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES 330K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V NP0 1111 datasheet.pdf