Murata Electronics North America DSS6NC52A220Q93A
DSS6NC52A220Q93A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A220Q93A
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 22PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A220Q93A.pdf
Availability of DSS6NC52A220Q93A
QUANTITY
DSS6NC52A220Q93A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A220Q93A
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A220Q93A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A220Q93A
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A220Q93A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A220Q93A Details Description
Related parts for DSS6NC52A220Q93A
TVS DIODE 43.6VWM 73.61VC SMD datasheet.pdf
EMITTER IR VIS MULTI-M 30MA SMD datasheet.pdf
VARISTOR 622V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 86POS 5A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4266A-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 2A 8SOIC datasheet.pdf