Murata Electronics North America DSS6NC52A271Q55B
DSS6NC52A271Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A271Q55B
Brief Description
FILTER EMI 270PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A271Q55B.pdf
Availability of DSS6NC52A271Q55B
QUANTITY
DSS6NC52A271Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A271Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A271Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A271Q55B
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A271Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A271Q55B Details Description
Related parts for DSS6NC52A271Q55B
QKE HDR datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN 12A datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X8L 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf