Murata Electronics North America DSS6NE32A222Q55B
DSS6NE32A222Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NE32A222Q55B
Brief Description
FILTER EMI 2200PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NE32A222Q55B.pdf
Availability of DSS6NE32A222Q55B
QUANTITY
DSS6NE32A222Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NE32A222Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS6NE32A222Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 2200pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NE32A222Q55B
Related LinksDSS6NE32, DSS6NE32A222Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NE32A222Q55B Details Description
Related parts for DSS6NE32A222Q55B
CONN FFC FPC TOP 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS DIFF 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM 8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HOUSING PLUG GWT DUAL ROW EP2.5 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf