Murata Electronics North America DSS9HB32E101Q55B
DSS9HB32E101Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS9HB32E101Q55B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
FILTER EMI 100PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DSS9HB32E101Q55B.pdf
Availability of DSS9HB32E101Q55B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS9HB32E101Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9HB32E101Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS9HB32E101Q55B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS9HB32E101Q55B today.
SeriesDSS9HB32E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS9HB32E101Q55B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS9HB32, DSS9HB32E101Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9HB32E101Q55B Details Description
Related parts for DSS9HB32E101Q55B
DIODE ZENER 6.2V 500MW MSD datasheet.pdf
LED 524NM GREEN 10W 33MM ARRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPST-NC 11A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 20POS datasheet.pdf
OSC CMEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK DUAL WALL 6MM 1=250M datasheet.pdf
RES 410K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf