Murata Electronics North America GRT31CC81H225ME01L
GRT31CC81H225ME01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CC81H225ME01L
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V 20% X6S 1206
Datasheet Download
GRT31CC81H225ME01L.pdf
Availability of GRT31CC81H225ME01L
QUANTITY
GRT31CC81H225ME01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CC81H225ME01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CC81H225ME01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CC81H225ME01L
Related LinksGRT31CC81, GRT31CC81H225ME01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CC81H225ME01L Details Description
Related parts for GRT31CC81H225ME01L
SWITCH DIP AUTO SEALED 5POS 24V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 138VWM 244VC DO204AC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 170W TO263-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf