Murata Electronics North America DSS9HB32E101Q56B
DSS9HB32E101Q56B picture photo
Mfg. Part Number
DSS9HB32E101Q56B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS9HB32E101Q56B.pdf
Availability of DSS9HB32E101Q56B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS9HB32E101Q56B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9HB32E101Q56B
Internal Part NumberEIS-DSS9HB32E101Q56B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS9HB32E101Q56B today.
SeriesDSS9HB32E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS9HB32E101Q56B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS9HB32, DSS9HB32E101Q56B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9HB32E101Q56B Details Description
Related parts for DSS9HB32E101Q56B
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 1.5VOUT 11A SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
TRANSITION MODULE 380POS DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf