Murata Electronics North America DSS9NC51H223Q55B
DSS9NC51H223Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS9NC51H223Q55B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL
Datasheet Download
DSS9NC51H223Q55B.pdf
Availability of DSS9NC51H223Q55B
QUANTITY
DSS9NC51H223Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9NC51H223Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS9NC51H223Q55B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS9NC51H223Q55B today.
SeriesDSS9NC51H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS9NC51H223Q55B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS9NC51, DSS9NC51H223Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9NC51H223Q55B Details Description
Related parts for DSS9NC51H223Q55B
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 6SOT datasheet.pdf
IC PWM FLYBACK ISOLATED VM 8DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG QUAD 96LFBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 12A 250V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 40 CONTA datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 30 POS datasheet.pdf