Murata Electronics North America DSS9NC51H223Q93J
DSS9NC51H223Q93J picture photo
Mfg. Part Number
DSS9NC51H223Q93J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL
Datasheet Download
DSS9NC51H223Q93J.pdf
Availability of DSS9NC51H223Q93J
QUANTITY
DSS9NC51H223Q93J Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9NC51H223Q93J
Internal Part NumberEIS-DSS9NC51H223Q93J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS9NC51H223Q93J today.
SeriesDSS9NC51H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS9NC51H223Q93J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS9NC51, DSS9NC51H223Q93J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9NC51H223Q93J Details Description
Related parts for DSS9NC51H223Q93J
CONN RECEPT 6POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.1 OHM datasheet.pdf