Epson SG-615P 9.8300MC0:ROHS
SG-615P 9.8300MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-615P 9.8300MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 9.83MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SG-615P 9.8300MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-615P 9.8300MC0:ROHS
QUANTITY
SG-615P 9.8300MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-615P 9.8300MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-615P 9.8300MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-615
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency9.83MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-615P 9.8300MC0:ROHS
Related LinksSG-615P 9.8, SG-615P 9.8300MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-615P 9.8300MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-615P 9.8300MC0:ROHS
CONN RING 16-20 AWG #8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
MICRO TIM ST1,6X0,6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 133MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf