Murata Electronics North America DSS9NP32A222Q92J
DSS9NP32A222Q92J picture photo
Mfg. Part Number
DSS9NP32A222Q92J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS9NP32A222Q92J.pdf
Availability of DSS9NP32A222Q92J
QUANTITY
DSS9NP32A222Q92J Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9NP32A222Q92J
Internal Part NumberEIS-DSS9NP32A222Q92J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS9NP32A222Q92J today.
SeriesDSS9NP32A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS9NP32A222Q92J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS9NP32, DSS9NP32A222Q92J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9NP32A222Q92J Details Description
Related parts for DSS9NP32A222Q92J
Crystal 16.3840MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
FUSE 2.5A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 198MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM JCT F/B SZ 21 32 BUSS datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 UF 10% 250 VDC RADI datasheet.pdf