Murata Electronics North America DSS9NP32A222Q93J
DSS9NP32A222Q93J picture photo
Mfg. Part Number
DSS9NP32A222Q93J
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 2200PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS9NP32A222Q93J.pdf
Availability of DSS9NP32A222Q93J
QUANTITY
DSS9NP32A222Q93J Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS9NP32A222Q93J
Internal Part NumberEIS-DSS9NP32A222Q93J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS9N
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 2200pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.472" L x 0.295" W (12.00mm x 7.50mm)
Height0.413" (10.50mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS9NP32A222Q93J
Related LinksDSS9NP32, DSS9NP32A222Q93J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS9NP32A222Q93J Details Description
Related parts for DSS9NP32A222Q93J
SWITCH FIBER OPTIC ST BYPASS datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC POT DPP NV 100TAP U/D 8MSOP datasheet.pdf
MOD ENCODER 3CH 256CPR 28MM 6MM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE/SAS/SATA 54WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 7343-20 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf