Murata Electronics North America DST310-55B222M100ATL6N134
DST310-55B222M100ATL6N134 picture photo
Mfg. Part Number
DST310-55B222M100ATL6N134
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DST310-55B222M100ATL6N134.pdf
Availability of DST310-55B222M100ATL6N134
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DST310-55B222M100ATL6N134 Order Process
Ship out your order
Specifications of DST310-55B222M100ATL6N134
Internal Part NumberEIS-DST310-55B222M100ATL6N134
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DST310-55B222M100ATL6N134 today.
SeriesDST310-55B222M1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DST310-55B222M100ATL6N134
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DST310-55B222M100ATL6N134 Details Description
Related parts for DST310-55B222M100ATL6N134
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 41A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 4.9A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 24.38MM datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08/18/90B 3.2SN OR datasheet.pdf
RTD L=100MM WATERPROOF 4M datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 3A 125V datasheet.pdf