TDK-Lambda Americas, Inc. DT120PW240C
DT120PW240C picture photo
Mfg. Part Number
DT120PW240C
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
PWR SUP ADAPTER 24V 5A 120W
Datasheet Download
DT120PW240C.pdf
Availability of DT120PW240C
QUANTITY
DT120PW240C Order Process
Ship out your order
Specifications of DT120PW240C
Internal Part NumberEIS-DT120PW240C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DT120PW240C
Related LinksDT120, DT120PW240C Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
DT120PW240C Details Description
Related parts for DT120PW240C
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 60POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CAP CER 250PF 15KV R7 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 65.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
ABV SWITCH SPDT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf